+90 252-656-2600

Sosyal Medyada Biz}

Başkan

baskan

Harun SAĞIR

Yönetim Kurulu Başkanı

   12 Haziran 1975 yılında Temel köyünden Tahir ile Gerişburnu köyünden Nuriye’nin ilk çocuğu olarak Fethiye’de doğdu.  İlkokulu Fethiye Çalıca İlkokulunda, ortaokulu Eşen Ortaokulunda ve Liseyi Fethiye Lisesi Sosyal bilgiler ve Edebiyat Bölümünde tamamladı.

  1994 yılında, Turizm sektöründe tatil köyünde çalışma hayatına başlamıştır.2002 yılı Kasım ayında Karaçulha Beldesi Çalıca mahallesinde açtığı Akdeniz Tel Çit Sistemleri firması ile esnaflık hayatına başlamış,2009 yılı ekim ayında Kemer beldesinde Akdeniz halısaha  ve yine Kemer Beldesinde 2010 Yılı Ocak ayında ise Nehir Kafe isimli işletmelerini açarak esnaflığını sürdürmektedir.

   Büyükşehir yasasıyla birlikte ilçe olan Seydikemer’de esnaf arkadaşları ile birlikte Esnaf ve Sanatkarlar Odasını kurmak üzere çalışmalar yaparak 28 Mart 2014 tarihinde Kurucu Başkan olarak Odanın kuruluşunu gerçekleştirmiştir.

   Siyasi Parti, Sivil Toplum Kuruluşu ve Derneklerde aktif bir şekilde yer alan Harun Sağır, hâlen Seydikemer Esnaf ve Sanatkârlar Odası Başkanlığını yürütmekte olup evli ve üç çocuk babasıdır.