+90 252-656-2600

Sosyal Medyada Biz}

ESNAF ODASINDAN “HİJYEN BELGESİ” EĞİTİMİ

ESNAF ODASINDAN “HİJYEN BELGESİ” EĞİTİMİ

Seydikemer Esnaf ve Sanatkarlar Odası hijyen eğitimi kursu düzenledi.

Seydikemer Esnaf ve Sanatkarlar Odası, ilçemizdeki gıda ile ilgili esnaflık faaliyeti yapanlar ve yanında çalıştırdıkları personellerin denetimlerde Hijyen Belgesi olmaması durumunda cezai işleme maruz kalmamaları için Oda hizmet binasında hijyen eğitimi kursu düzenledi.

Hijyen eğitimi kursuna çok sayıda Aşçı, Servis görevlisi, market, kasiyer, aperatif yiyecek ve manav gibi gıda üzerine çalışan esnaflardan ve yanlarında çalıştırdıkları elemanlarından yoğun katılım oldu. Oda hizmet binasında düzenlenen kursa 38 kişi katıldı. Hijyen eğitimine olan ilgiden dolayı yeni bir kurs daha açılması bekleniyor. Seydikemer Esnaf ve Sanatkârlar Odasında düzenlenen eğitime Esnaf Odası Başkanı Harun Sağır’da katılarak esnaflarla yakından ilgilendi.

Eğitimlerle ilgili açıklama yapan Başkan Harun Sağır: “Göreve geldiğimiz günden itibaren eğitimler için adeta seferberlik başlattık. Esnaflığa yeni adım atacak yatırım yapacak vatandaşlarımıza yönelik devletten destek alabilmeleri için açmış olduğumuz KOSGEB Uygulamalı Girişimcilik Eğitimleri, Seydikemer de faaliyet gösteren esnaflarımız için daha önce düzenlemiş olduğumuz etkili iletişim ve beden dili eğitimi ve istihdam teşvikleri ile ilgili seminerin yanı sıra kurulduğumuz günden bu yana esnaflarımızın mağduriyet yaşamamaları adına hijyen kursları düzenlemekteyiz ve düzenlemeye de devam edeceğiz. Bu kurs ile birlikte bu güne kadar toplamda 288 kişiyi Hijyen Belgesi sahibi yaptık. “ Dedi.

21 Mayıs 2018
524 kez görüntülendi

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN